Alexandr Grigorjevič Lukašenko - prezident České republiky

4. ledna 2008 v 19:43
Také jste to nevěděli? Já jsem to nevěděl, ale když to říká pan poslanec a místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Rath, tak to přece musí být pravda! Resp. říká to, že odmítnutím debaty s prezidentským kandidátem Švejnarem se Klaus chová jako tento běloruský prezident.

Co slovo v podání poslance Ratha, to perla. Škoda jen, že tyto perly nejde prodat. Sotva by totiž od nás někdo kupoval něco, co se nejen neleskne a není krásné, ale co dokonce páchne jako koňské lejno. Nicméně co jiného od poslance Ratha očekávat? Už jsem si na kašpárka ČSSD, kterého v aroganci netrumfne ani prezident Klaus, tak nějak zvykl.

Prezident Klaus odmítl debatu s panem Švejnarem a jeho rozhodnutí bylo a je zcela správné a jediné racionální. V situaci, kdy je prezident volen členy zákonodárného sboru, tedy 200 poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a 81 senátory Senátu Parlamentu České republiky, pak jakákoli televizní debata ztrácí význam, jelikož žádným způsobem nezvyšuje šanci kandidáta na jeho zvolení.

Zkuste se vžít do role prezidenta a odpovědět si na otázku, zda byste v jeho situaci do takové debaty šli, či nikoli. Zkuste se oprostit od svého politického přesvědčení a pečlivě se zamyslete nad tím, jak byste se být na jeho místě zachovali.

Za sebe říkám, že bych se zachoval stejně. Jestliže jsem jako prezident volen členy Parlamentu, pak musím hledat podporu u nich. Televizní debata, která je určena především občanům a která by jistě byla nesmírně zajímavá, mi ale takovou podporu rozhodně nezajistí, a proto nemá smysl ji uskutečňovat. Navíc jsem jako prezident dostatečně známou osobou a není důvodu, proč bych měl pomáhat svému protikandidátovi, kterého ještě před několika měsíci česká veřejnost vůbec neznala, v jeho zviditelnění. Je to prosté, nekompromisní, ale hlavně je to racionální!

Předpokládám a jsem si jist, že zcela správně, že někteří diskutující, kteří se budou účastnit debaty pod tímto článkem, mi budou podsouvat, že prezident Klaus je mým guru, otcem, bohem a já nevím, čím ještě, a proto bych rád něčemu takovému předešel rovnou v zárodku. I když velmi pochybuji o tom, že tato má snaha k něčemu bude, přesto se pokusím. Pan Klaus je prezidentem České republiky a přestože s některými jeho názory nesouhlasím a to někdy i velmi, přesto jej považuji za dobrého prezidenta. Přestože je zakladatelem ODS a přestože tuto stranu dlouhá léta vedl a přestože já jsem této straně v minulých volbách dal svůj hlas, přesto slepě nesouhlasím se všemi jeho názory stejně jako se všemi názory současné vlády (která je mimochodem koaliční, kdyby náhodou někdo zase zapomněl). Jsou prostě témata, ve kterých se názorově shodujeme, a témata, v nichž se naše názory rozcházejí. Proto prosím, aby tento můj článek nebyl brán jako obhajoba Klause z prostého principu. Snažím se na věc dívat racionálně a o stejné zhodnocení jsem se také pokusil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (149)
Zobrazit starší komentáře

101 KM | 7. ledna 2008 v 15:33 | Reagovat

TO ALL:

Jsem schopny pripustit, ze jsou na ruzne veci ruzne nazory..

Snad jenom par poznamek..

Jak ziskal V. Klaus dosavadni mandat? Podle meho nazoru ne zcela korektne..zakulisni kupceni(a korupce) s hlasy poslancu a senatoru mu pomohlo na misto na kterem je ted..

A take cestny predseda..to uz prece o necem vypovida..celkove vzato, me svym vystupovanim..od zvoleni az po odmitnuti debaty nepresvedcil, ze bude nebo byl dobrym presidentem na dalsi a predchozi obdobi!

Zaroven ale netvrdim ze mym kandidatem je p. Svejnar..

Proto bych rad posoudil oba kandidaty v prime konfrontaci..stejne jako pri vyberu cehokoliv jineho..

Je na tom snad neco spatneho..?

To: [90] llukynek

Pokud delate pouze veci ze kterych mate prospech(tak znela otazka) je mi Vas vazne lito.

Zrejme se mi budete snazit namluvit, ze i dobry pocit je neco co si preberete ve svuj prospech..ale tomu uz se po vyrcenem neda bohuzel verit..

Rad bych se omluvil z dalsi diskuze, protoze po par vetach napsanych a prectenych jsem dospel k zaveru, ze tato debata nikam nevede..

Vy mate svuj nazor, za kterym si stojite..coz plne chapu, ale zaroven bych rad uvedl, ze kazdy clovek se muze mylit..a aby na to prisel, musi naslouchat ostatnim..

Coz bohuzel neni Vas pripad..vy budete porad tvrdit, ze jedine Vas nazor je spravny..a jeste take nazor V. Klause..

S cimz se bohuzel neztotoznuji..

Hezky zbytek dne..

102 Boris | 7. ledna 2008 v 15:35 | Reagovat

97] Mirek Návrat

Pochopil jsem. I já Vás informuji o tom, že nestojím na žádném břehu naší politické scény, protože vnímám skutečnost, že naši politici jsou všichni stejní.

Je zvláštní, že na jedné straně nevěříte Klausovi, přestože máte jak píšete informace také jen z médií, pokud se mýlím a máte i jiné konkrétnější čekal bych že je zde uvedete. Na druhé straně médiím v souvislosti s panem Čunkem nevěříte. To je pro mne trochu nepochopitelné neboť zdroj je v obou případech stejný. Zřejmě máte vlastnost která mně jako člověku chybí ( umět rozlišit která média lžou a která mluví pravdu ), v tuto chvíli si ovšem nemyslím, že to lze.

Prezentujete se tady jako člověk který ví, nicméně zřejmě jste usoudil, že si to necháte pro sebe a národ ať dál zůstává v nevědomosti. Mrzí mně, že jste sobecký a nechcete mi podat konkrétnější a lepší informace, abych už konečně prohlédl jsa postižen vlčí mhou. Já nic nezlehčuji, proti tomu se ohrazuji. POkud si doopravdy myslíte, že kdokoliv jiný by byl lepší než současný president, pak jistě tak pravíte po zralé úvaze a kdybyste nebyl sobec, tak tuto informaci s návrhem kandidáta dáte opozičním politikům k dispozici, abyste je ušetřil toho martyria hledání protikandidáta.

103 llukynek | E-mail | 7. ledna 2008 v 15:42 | Reagovat

TO [101] KM:

Víte, ale on práve i ten pouhý dobrý pocit je tím prospěchem, proto jsem také psal, že může mít jakoukoli formu. Kdyby člověk nedělal to, co je v jeho prospěch, nechoval by se racionálně. Proč myslíte, že existuje dobrovolnictví? Lidé, kteří bez nároku na mzdu konají něco ve prospěch jiných. Odpovím Vám. Protože jsou vnitřně motivováni, protože z toho, co dělají, mají právě a jen ten svůj dobrý pocit.

Nehodlám Vám něco namlouvat a je mi jedno, jestli tomu budete, nebo nebudete věřit.

104 Boris | 7. ledna 2008 v 15:45 | Reagovat

100] hejtman Šarovec

Já jsem kus železa dostal také vážený pane a ne jeden. Bylo to v době, kdy se americký bratr rozhodl umravnit arabský svět. Byl to rok 1990, kdy si mnoho lidiček hrálo na všeználky, otáčelo kabáty a rozhlíželo se komu by se narvalo do .....Já jsem bohužel nasazoval krk v Perském zálivu a tato mise byla od začátku jeden velký podvod, mohl bych Vám dlouhé hodiny vyprávět.

I přesto se našli lidé, kteří se snažili tuto misi překazit ne pro racionální důvod, ale proto, že jsme byli placeni v dolarech a česká závist bez důvodu je všeobjímající.

Pokud chcete být srovnáván s prázdnými frázemi politiků, pak plutí po povrchu bez argumenntace je ta nejspolehlivější cesta. Za to si Vás, jistě uznáte, nemohu a nebudu vážit a mrzí mne, že zbabělost je pořád v kurzu.

Pokud pořád nějak v pozadí přemýšlite o tom, že by se mohl vrátit rok 68 ( mimochodem pamatuji si ho velmi dobře, zasáhl celou mou rodinu včetně mne) tak nevěříte v sílu naší země a už vůbec neznáte mentalitu současných Rusů.

Jestliže jste ochoten připustit, že militantní Němci se v čase změnili, pak připusťte také, že Rusové současné doby nejsou titíž jako v roce 68.

105 Mirek Návrat | E-mail | Web | 7. ledna 2008 v 15:48 | Reagovat

to 102 Boris: Jak jsem řekl, informace Vám poskytnu, ale jejich stručné a srozumitelné zpracování potrvá nějaký čas, a ten momentálně nemám - jistě chápete, že je období testů a zkoušení. Rád Vám je poskytnu, protože si je logicky a pochopitlně (názory na něj) nevymýšlím.

Přesně nevím, jak to myslíte s těmi médií. Já českým médiím z 90% nevěřím, resp. věřím, ale vím, že pravda je jiná nebo jsou informace nepřesné a cíleně zmanipulované.

Já nevím, kdo další by mohl být lepší prezident, ovšem vím, že Klaus je jeden z nejhorších kandidátů, samozřejmě, že ne jen z těch dvou. Jak jsem uvedl nahoře, čekal jsem někoho dalšího, ale uznal jsem, že Švejnar tuto funkci může zastávat perfektně. Kdyžtak napište na e-mail, kdybych na to příp. zapomněl.

106 Boris | 7. ledna 2008 v 16:01 | Reagovat

Pro mne jsou nejpodstatnější informace, které sám prožívám, nebo je prožívají moji nejbližší. Takže pokud tady píši o věcech jak píši, jsou to mé osobní zkušenosti, proto nemám rád agenturu "JBP".

S těmi médii to myslím jednoduše, pokud věříte médiím tak předpoklad je ten že jim věříte vždy, jak také může člověk sám rozlišit bez osobní zkušenosti kdy věřit a kdy ne. Na tom není nic složitého. A pokud věříte médiím v oblasti negativ pana Klause proč jim nevěříte v oblasti negativ pana Čunka?

Pro mně není zárukou zastávání dobře funkce presidenta člověk, který když se přijde na to, že lživě uvádí své členství v komisi pro udělování Nobelovy ceny Královské akademie ve Švédsku, celou věc vysvětlí tak že došlo k nesprávnému překladu slova komise. To mne vážně pobavilo a vybavili se mi všichni mrtví sponzoři, bohatí-nemajetní strýci atd.

Je to jen můj názor a média ho nezmění. Já být panem Švejnarem, tak okamžitě zorganizuji tiskovku, kde vše patřičně vysvětlím a spojím to s představením své vize v případě zvolení presidentem.

To bych udělal já.

107 hejtman Šarovec | 7. ledna 2008 v 16:04 | Reagovat

Pro: [104] Boris

Omlouvám se, že jsem Vás podcenil. Ujišťuji Vás, že jsem v době bojů, o kterých píšete, také neseděl za kamny. O tom psát ale nemohu. Nevím ovšem, proč stojíme proti sobě!!

108 hejtman Šarovec | 7. ledna 2008 v 16:25 | Reagovat

Pro: [104] Boris

Ještě dodatek:  Souhlasím s tím, že Rusové "mohou" být jiní. JIní ale nejsou a nebudou komunisté, ani jiné skupiny s touhou po moci.

To už byste mohl znát.

109 Boris | 7. ledna 2008 v 16:37 | Reagovat

107] hejtman Šarovec

Já si nemyslím, že stojíme proti sobě. Jen mne mrzí, když slyším příkré jednoznačné odsudky. Rozhodně budu protestovat vždy a proti komukoliv, kdo pronese, že náš současný president je zbabělec.

Víte já to vnímám možná citlivěji z pohledu mých životních zkušeností a hodnot. Rozhodně mám úctu před člověkem, který ctí svůj národ ( rozhodně ne nacionalisticky a šovinisticky ). Když se tak podívám na dnešek, tak já osobně vidím, že jen president nahlas a vždy říká komukoliv ve světě. jsme rovnocenní a suverenní stát před kýmkoliv bez ohledu jestli je to mocnost nebo pidi státeček. My uznáváme vaši suverenitu a žádáme, aby vy jste uznali naši. Pokud bychom měli být na čemkoliv kráceni, radši se toho vzdáme s vědomím, že to bude bolet, sdělte nám co byste chtěli a co si myslíte a my to zvážíme a říká to vždy stejně komukoliv. Ostatní politici prvně přemýšlí s kým se baví, koho je to kamarád, jaký má vliv a jaký z toho mohou mít prospěch nebo problém. A tohle je velký problém pro mne. Já bytostně nesnáším pokrytce. Pokud se najde člověk, který bude navenek hájit zájmy tohoto státu bez obav o svou image, budu jeden z prvních kdo ho bude v rámci svých možností podporovat. Bohužel takového v současné době nevidím kromě současného presidenta. Chápu, že jste měl těžký život, nicméně já říkám každý musí sám bojovat za své, nedělám si ambice na změnu systému v tomhle státě, mám slabý žaludek na to abych se cpal do politiky, ale jedno mi nikdo nevezme. Mám svůj pohled na svět a nikomu ho neupírám. respektuji Váš názor a diskusi vnímám jako prezentaci různých názorů.

Ostatně čas ukáže co bude pro tenhle národ lepší. Já vím jen jedno. Nechci aby mi tady vládl cizinec ( bohužel od dob konce vlády Přemyslovců to byl vždycky někdo zvenku kdo tady vládl, Jagelonci, Lucemburkové, Habsburkové atd.. ) Nechci se stotožnit s názorem, že jsme malí a bezmocní a je lepší držet si nakloněného někoho mocného ( dějiny ukázaly, že to není žádná výhoda, právě naopak ) nechci aby jsme jako národ byli vnímáni jako hlupáci, kteří jen korumpují, tunelují a lžou ( potažmo všechno ve svůj prospěch vysvětlí ).

Mohu se samozřejmě mýlit nicméně zatím mne nic nepřesvědčilo, že se tak děje. Jedno jsem ale pochopil zcela jasně. Budu se mít tak, jak si to já sám zařídím, protože pryč je doba kdy nás tady vodili za ručičku a čekali jsme kdo nám co dá.

A jsem rád, že to tak je. Omlouvám se za svou rozvleklost a přeji jen všechno dobré.

110 Boris | 7. ledna 2008 v 16:45 | Reagovat

108] hejtman Šarovec

100% souhlasím. Každý fanatismus ať už je písemný, verbální nebo rovnou militantní je zvrácený a je třeba ho v zárodku zlikvidovat.

Víte já si myslím, že když bude slepě fanatický sociální demokrat vidící jen sám sebe a svou moc zrovna tak jako občanský demokrat, zelené ani křesťanské demokraty z toho nevyjímaje, tak to vždycky dopadne špatně. A moc je velmi opojná věc. Bohužel se po ni sápou hlavně ti méně empatičtí a méně úspěšní. Hranice mezi službou pro lidi a vládou nad lidmi je velmi tenká.

Fanatismus v jakékoliv formě je nebezpečný pro všechny včetně těch kteří jsou u moci.

Rusko současné doby ,dle mého pohledu rozhodně, bojuje s něčím daleko jiným, než jsou odpůrci komunistů.

111 Mirek Návrat | E-mail | Web | 7. ledna 2008 v 19:05 | Reagovat

to Boris: Napište mi prosím na e-mail Váš e-mail. Pošlu Vám ty informace. Nevšiml jsem si, že by naše média informovala o nějakých závažných věcech o Klausovi, které by byly namířeny přímo proti němu, tak jako to bylo v případě pana Čunka. Jeho trapné výstupy snad ani zmanipulovat nemůžou a kdyby tomu tak bylo, tak on je určitě ten, kdo by se ozval, neboť k tomu má také prostředky.

112 Jeliman | E-mail | 7. ledna 2008 v 21:36 | Reagovat

[95] Boris

S llukynkem mám dlouhodobé zkušenosti. Na jeho blogu "zlatí komunisti" jsem se dlouhou dobu pokoušel o slušnou diskusi, bohužel marně. Račte se sám přesvědčit.

113 Jeliman | E-mail | 7. ledna 2008 v 21:37 | Reagovat

[95] Boris

A jinak: "Na hrubý pytel, patří hrubá záplata!"

114 pes | 8. ledna 2008 v 0:30 | Reagovat

llukynek 96

na oba tve odstavce v tomto komentari bych reagoval...naslouchej, mozna zmoudris :-)

115 llukynek | E-mail | 8. ledna 2008 v 0:59 | Reagovat

TO [112] [113] Jeliman:

Nechť se pan Boris přesvědčí, pokud bude mít zájem. A nechť se podívá i na jiné články a jiné blogy a všimne si skutečnosti, že kdokoli, kdo s Vámi nesouhlasí a je v opozici, tomu je Vámi přisouzeno několik vulgárních přívlastků a v takovém typu konverzace pak pokračujete dále. Tu hrubou záplatu si tedy nechte laskavě pro sebe.

Z této diskuse je dobře patrné, že se dokáži zcela normálně bavit s diskutujícími, s nimiž se jinde krutě hádám a je to jen proto, že se všichni chovají poměrně slušně.

Je to naposledy, co Vás varuji! Vyjádřete se slušně k tématu článku, pokud cítíte tu potřebu se k němu vyjádřit. Pokud ji necítíte, pak mlčte!

Nerad mažu komentáře, ale Vaše výlevy tady trpět nebudu!

116 Boris | 8. ledna 2008 v 8:42 | Reagovat

112] Jeliman

Tak jsem se právě ráčil přecsvědčit a zdůrazňuji, že velmi podrobně.

Ptal jste se a po celou dobu zdůrazňoval, aby Vám bylo vysvětleno kde vidí pisatel demokracii, kdyý Vy vidíte jen KLEPTOKRACII ( 78 ).

Bohužel jsem nucen Vám říci, že jste zřejmě pozorně nečetl příspěvek na který jste reagoval. Autor nemluvil o demokracii obecně ale o parlamentní demokracii a to je dle mého názoru dost podstatný rozdíl. Chcete snad říct, že parlamentní zástupci jsou bez rozdílu zloději?

Pokud ano Vaše tvrzení, když budu mírný, je velmi troufalé a hlavně hodně jednoduché.

Dále hovoříte o tom, že jste se pokoušel o slušnou diskusi. Samozřejmě slušnost je relativní a každý si pod ní může představit cokoliv, jsou ale jistá slova, na základě kterých se lze s úspěchem domnívat, že s obecnou slušností nekorespondují a i dle mého názoru Vaše "slušná diskuse" je pro mne velmi problematická. Jistě uznáte, že každý má právo na svobodu projevu a názoru, pokud tento princip uznáváte, tak se nemůžete divit, že autor reagoval tak jak reagoval, mimochodem pokud byste se mnou diskutoval stejným způsobem, mohl bych jen politovat Váš běh životem a Vaši totální zatrpklost.

V jedné věci jste se i mne ale silně dotkl - urážet vzdělané lidi způsobem tím, že jejich hlavní chybou je jejich vzdělanost ( přičemž říkám že jakákoliv škola není patent na rozum ) to je i pro mne silné kafe, takže se vůbec nedivím, že jste se dostal do křížku nejen s autorem. Chci Vám sdělit, že já bych možná tak trpělivý s Vámi nebyl, to je ale otázka osobní komunikace a reakcí na mne z Vaší strany.

Hlavně chci říct. Nikdo Vás na žádném blogu nenutí abyste se vším souhlasil, převážná většina autorů pouze zveřejňuje své myšlenky a ty nemusí být vždy obecně platné, jsme lidé se subjektivními pohledy na svět. Rozhodně si nemyslím, že by každý autor byl povinen obhajovat to co napsal. Nejsme u soudu jsme v diskusním klubu.

Bohužel se mi ,při pročítání Vámi navrhoavného článku a následné diskuse, neustále vracely věty pana Justa ve spojení s Vámi: " My tomu nerozumíme, ale my to hodnotíme protože to někdo dělat musí a my to děláme rádi".

Nerad bych Vás urazil nebo popudil nicméně iniciativa k mému vyjádření vzešla od Vás a já pouze subjektivně reaguji.

Příjemný den

117 Boris | 8. ledna 2008 v 8:44 | Reagovat

113] Jeliman

Ano s tímto souhlasím. Také jsem si všiml, že se Vám této záplaty dostalo v hojné míře nejen od autora.

V tomto se jistě 100% shodneme  :o)

118 Jana | 8. ledna 2008 v 14:43 | Reagovat

Samozřejmě člověk nikdy  nemůže znát  druhého člověka

na 100%, ale o panu Svejnarovi vím nejméně od r.1989,

vím, že je vynikajicí ekonom i člověk.

Zato o p. Klausovi toho vím asi podstatně víc to je pravda,

ale i to špatné a toho je  dost.

Stále si mylím, že p. Svejnar by byl pro naši zemi jako

prezident  lepší.  Pro TO llukynek.

119 llukynek | E-mail | 8. ledna 2008 v 15:06 | Reagovat

TO [118] Jana:

Je otázkou, zda by byl pan Švejnar lepším prezidentem, protože se jako prezident ještě nemohl projevit. Z tohoto pohledu je to obtížné posoudit.

120 Mí­ra | 8. ledna 2008 v 17:26 | Reagovat

To je pravda, a proto je nejlepší volit toho, který se projevil.

121 jean-john | 8. ledna 2008 v 19:01 | Reagovat

Václav Klaus odmítl diskuzi zcela z jiného důvodu. Je si totiž vědom, že by při diskuzi s Janem Švejnarem vypadal jako totální blb. Pan Klaus se neosvědčil ani v Prognosťáku, ani ve vládě, ani na hradě. Bohužel malost českého uprděného nacionalisty je tak rozlezlá po tomto národě, že Klaus je tím, co většina chce. Bohužel ani po letech se mnohým nerozsvítilo a mnozí stále jsou asi slepí. Všichni nadávali Pithartovi, jak rozdává cizákům rodinné stříbro. (Škoda MB,...). A já se ptám opět na neustále. Jaká koncepce byla lepší Pithartovi vlády a nebo Klausovy vlády, která odmítla Mercedes. Jak že dopadla Tatra Kopřivnice? Jak že dopadl Liaz? ČKD, Škoda Plzeň? Rodinné stříbro bez zahraničního kapitálou šlo do prdele. Děkujeme vám maloměšťáckým uprděným nacionalistům, že jste zkurvili, co jste mohli a vesele pokračujete v kurvení dále.

122 Jeliman | E-mail | 9. ledna 2008 v 21:02 | Reagovat

[116] Boris

Každý čteme jen to, co se nám líbí! Že ano?

Podle mého názoru vypadá diskuse asi takto:

A: téze ; otázka

B: odpověď ; otázka

A: odpověď ; otázka

B: odpověď ; otázka

..........................

Závěrečné zhodnocení.

Zřejmě máte jiný názor na to, co je diskuse.

Předpokládám, že bychom se neshodli.

Jeliman

123 Boris | 10. ledna 2008 v 12:05 | Reagovat

122] Jeliman, mail, 9.1.2008 21:02

[95] Boris, 7.1.2008 14:51

92] Jeliman

Proč sám sebe takhle devastujete? Nevím z čeho vychází Vaše ironie, nicméně jste se alespoň projevil.

Přeji Vám příjemný den - sám jsem zvědav co mi z toho od Vás kápne :o)

[112] Jeliman, mail, 7.1.2008 21:36

[95] Boris

S llukynkem mám dlouhodobé zkušenosti. Na jeho blogu "zlatí komunisti" jsem se dlouhou dobu pokoušel o slušnou diskusi, bohužel marně. Račte se sám přesvědčit.

[113] Jeliman, mail, 7.1.2008 21:37

[95] Boris

A jinak: "Na hrubý pytel, patří hrubá záplata!"

116] Boris, 8.1.2008 08:42

112] Jeliman

Tak jsem se právě ráčil přecsvědčit a zdůrazňuji, že velmi podrobně.

Ptal jste se a po celou dobu zdůrazňoval, aby Vám bylo vysvětleno kde vidí pisatel demokracii, kdyý Vy vidíte jen KLEPTOKRACII ( 78 ).

Bohužel jsem nucen Vám říci, že jste zřejmě pozorně nečetl příspěvek na který jste reagoval. Autor nemluvil o demokracii obecně ale o parlamentní demokracii a to je dle mého názoru dost podstatný rozdíl. Chcete snad říct, že parlamentní zástupci jsou bez rozdílu zloději?

Pokud ano Vaše tvrzení, když budu mírný, je velmi troufalé a hlavně hodně jednoduché.

Dále hovoříte o tom, že jste se pokoušel o slušnou diskusi. Samozřejmě slušnost je relativní a každý si pod ní může představit cokoliv, jsou ale jistá slova, na základě kterých se lze s úspěchem domnívat, že s obecnou slušností nekorespondují a i dle mého názoru Vaše "slušná diskuse" je pro mne velmi problematická. Jistě uznáte, že každý má právo na svobodu projevu a názoru, pokud tento princip uznáváte, tak se nemůžete divit, že autor reagoval tak jak reagoval, mimochodem pokud byste se mnou diskutoval stejným způsobem, mohl bych jen politovat Váš běh životem a Vaši totální zatrpklost.

V jedné věci jste se i mne ale silně dotkl - urážet vzdělané lidi způsobem tím, že jejich hlavní chybou je jejich vzdělanost ( přičemž říkám že jakákoliv škola není patent na rozum ) to je i pro mne silné kafe, takže se vůbec nedivím, že jste se dostal do křížku nejen s autorem. Chci Vám sdělit, že já bych možná tak trpělivý s Vámi nebyl, to je ale otázka osobní komunikace a reakcí na mne z Vaší strany.

Hlavně chci říct. Nikdo Vás na žádném blogu nenutí abyste se vším souhlasil, převážná většina autorů pouze zveřejňuje své myšlenky a ty nemusí být vždy obecně platné, jsme lidé se subjektivními pohledy na svět. Rozhodně si nemyslím, že by každý autor byl povinen obhajovat to co napsal. Nejsme u soudu jsme v diskusním klubu.

Bohužel se mi ,při pročítání Vámi navrhoavného článku a následné diskuse, neustále vracely věty pana Justa ve spojení s Vámi: " My tomu nerozumíme, ale my to hodnotíme protože to někdo dělat musí a my to děláme rádi".

Nerad bych Vás urazil nebo popudil nicméně iniciativa k mému vyjádření vzešla od Vás a já pouze subjektivně reaguji.

Příjemný den

[117] Boris, 8.1.2008 08:44

113] Jeliman

Ano s tímto souhlasím. Také jsem si všiml, že se Vám této záplaty dostalo v hojné míře nejen od autora.

V tomto se jistě 100% shodneme :o)

:o) malá ukázka toho jak jste vedle. Zřejmě po sobě moc text nečtete.

První reakce byla na Váš text s otázkou, to souhlasí.

Vaše reakce bez odpovědi a bez otázky. Napadení autora silně obecné s odkazem abych se přesvědčil

Po přesvědčení se, sdělení z mé strany k Vám, že jste trochu mimo téma.

Vaše reakce - text který je opět mimo a vedete si svou s tím, že chyba rozhodně není v diskusi u Vás ale u mne.

Je úsměvné jak sveřepě dáváte světu najevo jak jste dokonalý.

Již vím, že nemůžeme spolu diskutovat, Vy totiž popíráte sám svůj styl diskuse.

Diskuse je především umění naslouchat. Diskuse nejsou dva neadresné monology.

Ale to už si zase zadělávám na reakci z Vaší strany, že jsem nic nepochopil. Takže příjemný den  :o)

124 filip | E-mail | 10. ledna 2008 v 16:51 | Reagovat

Hospodko, už jsem Vás jednou upornil na to, že se před použitím cizích slov máte nejdříve informovat o jejich významu. Vy jste nepoučitelný, zrovna tak jako ten Váš oblíbenec, demencí postižený, senilní Klaus.

Zaměňujete racionalitu s oportunismem, tak nejdříve nahlédněte do nějakého slovníku, než si tu budete opět hrát na chytrého.

Klaus si je vědom své pokročilé cerebrální sklerózy a proto má strach z jakékoliv konfrontace s člověkem, který je inteligentnější než on. "Neo nova sub sole", že, ale zároveň i symptomatické pro vševěda Klause. Jednooký mezi slepými králem ale běda, když přijde někdo s dvěma očima. Umíte psát také něco jiného krom politicky tendenčních, populistických žvástů? Zkuste to s novelou nebo s nějakým románem na pokračování a přenechte politiku těm insiderům, mezi které Vy zřejmě nepatříte..

125 llukynek | E-mail | 10. ledna 2008 v 20:46 | Reagovat

TO [124] filip:

Vážený pane, do slovníku se podívejte Vy a pak si ještě jednou přečtěte můj článek. Cizí slova, jejichž význam neznám, nepoužívám.

Jestliže se Vám moje články nelíbí, nečtěte je! Nikdo Vás k ničemu takovému nenutí. Rozhodně si budu dál psát to, co sám uznám za vhodné, a nikoli to, co by se Vám mohlo líbit!

126 lord | 11. ledna 2008 v 8:15 | Reagovat

Za důležitější než to, jestli bude TV debata Klaus vs. Švejnar nebo ne bych považoval otázku, jestli volitelé prezidenta, tedy námi zvolení poslanci, se uráčí zeptat svých voličů na jejich názor k volbě prezidenta.

A tady mám - a myslím důvodné - pochybnosti.

127 Boris | 11. ledna 2008 v 9:54 | Reagovat

124] filip

Omlouvámse Vám, ale Vaše morologie nesvědčí o lidské afiliantnosti.

Nejste přeci gnol nebo se mýlím?

:o)

128 Jana | 11. ledna 2008 v 12:42 | Reagovat

To llukynek  118

No jasně, on se jako prezident nemohl projevit, zatím.

Stále si myslím, že by byl lepší než p.Klaus.

Pokud sledujete různé přemety p. Klause, tak  už by měl

přestat se o ¨tuto funkci zajímat. Nemyslíte?ll8

129 llukynek | E-mail | 11. ledna 2008 v 14:09 | Reagovat

TO [128] Jana:

Jaké přemety máte na mysli?

130 Jana | 11. ledna 2008 v 14:48 | Reagovat

To 129 llukynek

Například  jeho nově objevené  sympatie k EU

Je toho mnoho,ale s tím se člověk nesmí příliš zatěžovat,

protože by mu bylo zle.

131 Boris | 11. ledna 2008 v 15:23 | Reagovat

130] Jana

Nezlobte se ale nemohu s Vámi souhlasit. Vyjádření ve smyslu nesouhlasím se vstupem ta podmínek které jsou pro nás nevýhodně, neznamená nesouhlas ale znamená souhlas ovšem ne bezvýhradný. Ostatně kdyby bylo v EU a náš vstup do této struktury tak skvělý a bez chyb, tak by v současné době řada lidí na restrikce ze strany EU nenadávala. Pokud si dobře vzpomínám, spousty politiků deklarovalo souhlas se vstupem bez připomínek a dnes hledají toho, kdo vyjednal tak špatné podmínky vstupu. Nevzpomínám si, že by kterýkoliv politik tohoto státu striktně nesouhlasil se vstupem bez ohledu na podmínky tohoto vstupu. Mohu se samozřejmě mýlit a pokud se tak stalo, prosím o konkrétní popsání situace ze které vycházíte.

Příjemný den

132 Boris | 11. ledna 2008 v 15:29 | Reagovat

130] Jana

President nemá bezvýhradné sympatie k EU. Pořád zdůrazňuje, že smlouva není dobrá, podmínky členství nejsou rovnocenné. Bylo by špatné opět zahořet bezvýhradnou důvěrou v EU a neanalyzovat stav a nebránit se nejasnostem a nerovnosti hlasu. Doufám, že byste nechtěla, abychom jako stát v EU dopadli jak občané tohoto státu po roce 89. Tehdy taky lidé bezvýhradně věřili tomu, že přijdou jiní a lepší a nikdo nevnímal a neposuzoval stav. Dneska ti kdo bezvýhradně a s nadšením cinkali klíči nejvíc nadávají na řízení tohohle státu.

Proč opakovat stále stejné chyby.

133 llukynek | E-mail | 11. ledna 2008 v 15:38 | Reagovat

TO [130] Jana:

Myslím, že pan Boris to vystihl velice dobře. K tomu nemám co dodávat.

Ale ještě ke slůvku "přemet". Vy ve svém životě neměníte názory? Myslím si, že každý člověk občas na něco změní svůj názor a i prezident má na něco takového právo, protože je stejně člověk, jako jsou všichni ostatní. Nenazýval bych změny názorů "přemety", jestliže je k nim dospěno po dlouhém zvažování.

134 filip | E-mail | 11. ledna 2008 v 22:25 | Reagovat

to Boris, Llukynek et al.

Tak to by se starému sklerotikovi líbílo a vám, jeho  nohsledům také že, natahovat ručičky, žebrat a vycucávat z EU co se jen dá a nechtít nic vědět o povinnostech a nota bene se dožadovat rovnoprávného počtu hlasů. Až budete do EU platiti tolik, co platí Franzouzi, Němci etc. tak můžete vyžadovat stejný počet hlasů. Zatím jste jen inkasovali a to ne zrovna málo. Nedávno 9 Milliard €. To sice Evropu nepřivede na mizinu ale kdyby to bylo alespoň investováno tam, kam EU určila. Ale ne, ono se to opět vytratí do kapes privatizačních Expertů. A přiboudlý dement Klaus to jen podporuje. A jak dlouho myslíte, že to bude EU trpět? Nejsem dalek toho abych nenastartoval na patřičných místech kampaň proti českým zlodějům a vyžírkům. Ono to asi je tak, jak to  kdysi jeden diskutér na jiném blogu napsal, "Češi, to je národ vychcánků a zlodějů."

135 filip | E-mail | 11. ledna 2008 v 22:31 | Reagovat

Epilog.

to llukynek

Pan Klaus a uvažovat? Promiňte, ale Vy máte opravdu smysl pro humor. A čím déle "uvažuje", tím větší debilita příjde najevo.

136 filip | E-mail | 11. ledna 2008 v 22:50 | Reagovat

k tomu epilogu.

EU se nebude ptát pana Klause na jeho zcestné názory. EU Česko prostě a jasně při neustálém porušování směrninic z české strany pošle kamsi.

A Mr. Bush a jeho administrativa vám už také nepomůže. On má teď jiné starosti než radary v Čechách a jeho nástupce, jedno jestli demokrat nebo republikán bude mít úplně jiné plány. Amerika si přeje změnu, Evropa omlazuje, Poláci zrelativňují možnost únístění raket na jejich území jenom nepoučitelný sklerotik Klaus pořád sní o tom, že bude dalších 5 let balamutit český národ  a udržovat jej v nevidomosti.  Češi, probuďte se, je nejvyšší čas.

137 llukynek | E-mail | 11. ledna 2008 v 23:05 | Reagovat

TO [134] filip:

Startujte. Držím Vám pěsti.

138 filip | E-mail | 12. ledna 2008 v 13:08 | Reagovat

Neříkejte si o to dvakrát, EU má nynější čs. vládu už delší dobu na mušce.

Máte Angličany, Francouze, Němce, Hollanďany, Švédy atd. za takové magory jako je váš Klaus, Topolánek a spol.? Staré příslová říká, "tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne". Ono je těch parazitů více, nejste sami a i tomu nejvelkorysejšímu a nejbohatšímu chlebodárci dojde jednou trpělivost. Tak bacha na věc.

139 llukynek | E-mail | 12. ledna 2008 v 14:57 | Reagovat

TO [138] filip:

Tak ještě jednou... držím Vám pěsti.

Mimochodem, těmi parazity myslíte koho?

140 CancerWithHope | 13. ledna 2008 v 11:37 | Reagovat

Precetl sem si vsechny prispevky a ze zacatku se mi libilo, ze llukynek odrazel napor argumentu celkem obstojne, ale pak se pridal boris a uz vsechny zacali valcovat. Ke konci zacal filip a ten vas prevalcoval oba dva. Plne souhlasim s filipem a doufam, ze to nevyhraje starej dedek kterej neumi ani poradne mluvit a furt sysla jak nakej...

141 Boris | 18. ledna 2008 v 12:38 | Reagovat

134] filip

"Pes který štěká nekouše". Těžko se budu lekat smečky psů, zřejmě budete něco jako Bin ládin. Jsem překvapen jak Angličany, Francouze, Němce atd.....znáte a víte co si myslí a jak budou nebo nebudou jednat.

Tenhle Váš potenciál by bylo dobré někde využít - minimálně bych to viděl jako šéfa poradců kohokoliv.

:o)

I Vám přeji příjemný den

142 Boris | 18. ledna 2008 v 12:41 | Reagovat

134] filip

Nevím o tom že bychom se znali osobně. Važte slova o parazitech ve spojení se mnou. Docela Vás vidím se zaťatou pěstičkou hrozíte do prostoru, akorát nevíte kterým směrem se správně otočit :o).

Bojím se jen lidské hlouposti a tvrdohlavosti s tím spojené.

Váhám jestli z Vás mám mít obavy.   :o)

143 Mráz | 27. ledna 2008 v 1:28 | Reagovat

Poznámka pro Ilukynka: UŽ ROKY NEPOSKYTL VÁCLAV KLAUS ČESKÝM OBČANŮM PŘÍLEŽITOST VIDĚT HO VE VEŘEJNÉ DISKUSI S KÝMKOLIV, KDO BY MĚL JINÉ NÁZORY NEŽ PRÁVĚ ON !!!!!!!  STAČÍ ? Víc není co dodávat.

144 llukynek | E-mail | 27. ledna 2008 v 2:04 | Reagovat

TO [143] Mráz:

Nestačí. Ani velká písmena a vykřičníky z toho víc neudělají.

Já nepotřebuji veřejnou diskusi k tomu, abych znal osobu a názory Václava Klause a jsem si jist, že nic takového nepotřebuje ani většina veřejnosti.

145 tomik.sb77 | 31. ledna 2008 v 18:40 | Reagovat

to 143 Mráz:

Já znám názory Václava Klause velmi dobře a myslím, jak tady bylo správně řečeno, je zná díky jeho 18 letému působení ve veřejném životě každý občan ČR. K tomu skutečně není potřeba "veřejná diskuze s kýmkoliv". Nehledě na to, že V.K. je jedním z mála českých politiků, který má naprosto konzistentní názory. Proto se divím, že právě u něj pociťujete tento deficit. Domnívám se, že pokud chcete hledat na někom chyby, nehledejte je za každou cenu, protože to působí opravdu komicky. Ostatně zkuste si vzpomenout, v kolika debatách či jak vy říkáte veřejných diskuzích s kýmkoliv, vystoupil v době svého působení na hradě předchozí prezident. Já osobně si nepamatuji ani jednu. Vy snad ano?

146 tomik.sb77 | 31. ledna 2008 v 18:57 | Reagovat

to 138 filip:

Vaše příspěvky, které sem píšete nemá smysl komentovat. Připomínáte mi tak trochu pana Sládka v dobách své největší slávy. Ten ovšem narozdíl od vás z toho těžil a díky hlasům jemu podobně smýšlejících resp. nesmýšlejících lidí, několik let dobře žil. Jeho příspěvky byly také tak hloupé jako vaše, ale někdy byly aspoň vtipné. Ty vaše jsou bohužel jen hloupé. Je mi vás opravdu líto...

147 llukynek | E-mail | 2. února 2008 v 13:37 | Reagovat

TO [145] tomik.sb77:

Podle mne nikomu z těch, kteří tak horují po veřejné diskusi, nejde o to, aby si vyslechli Klausovy názory, protože ty, jak jste sám napsal a jak jsem i já říkal, jsou dostatečně známé. Spíš si myslím, že jim jde o to, aby si mohli pak říci, jak to pan Švejnar panu Klausovi natřel a to bez ohledu na to, že by to s největší pravděpodobností nebyla pravda. Po "představení" na senátorském klubu ČSSD je vidět, že pan Švejnar nemá před panem Klausem absolutně šanci a jestliže nedokáže obstát ani v takovéto diskusi, pak sotva může obstát jako prezident. To bychom rovnou mohli mít za prezidenta papouška.

148 tomik.sb77 | 2. února 2008 v 18:51 | Reagovat

Ano, to máte naprostou pravdu. Právě debata na půdě senátorského klubu ČSSD ukázala, jak slabým je pan Švejnar "antiklausem". Nakonec je spíše výhodou pro profesora Švejnara, že prezident veřejné televizní debaty a show odmítal, neboť tam by se neptali jen senátoři ČSSD a debatu by taktéž nemoderovala předsedkyně senátorského klubu ČSSD. Prezident ji ovšem neodmítnul proto, že by snad chtěl pana Švejnara ušetřit těch trapných chvil, do kterých se dostával i na půdě "domácího" senátorského klubu ČSSD, ale čistě z pro Klause typického, pragmatického důvodu - není přímá volba. Přestože jsem osobně pro přímou volbu prezidenta, nevidím sebemenší důvod, dokud tato nebude, proč by se měli kandidáti ucházet o hlasy veřejnosti ve veřejných debatách. Za prvé - je to nelogické a tím pádem zbytečné a za druhé - od vzniku ČR nebyla při žádné volbě prezidenta ani jediná taková veřejná debata. Při vší úctě k panu Švejnarovi, myslel jsem, že bude poněkud silnějším kandidátem. Celkem mne překvapilo, že jeho jedinými politickými ale i odbornými názory, které jsem zatím postřehl a slyšel z jeho úst v rámci jeho "kampaně", byly obecné, laciné politické předvolební fráze typu - mohu přinést do politiky něco nového, mám zkušenosti ze zahraničí, také jsem byl jako student chudý, takže mám silné sociální cítění, odsuzuji všechny dosavadní chyby mého prodikandidáta, vč. privatizace, prohlašuji, že bych tehdy dělal všechno jinak a vyvaroval se všech chyb, atd., atd. No nevím, ale mně osobně to přijde na prezidenského kanditáta poněkud laciné, nedůstojné a především nedostatečné. A zároveň se nemohu ubránit pocitu, že slyším spíše pana Paroubka než pana Švejnara. A to mě na profesoru Švejnarovi zklamalo asi nejvíc.

149 llukynek | E-mail | 2. února 2008 v 18:56 | Reagovat

TO [148] tomik.sb77:

Naprostý souhlas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama