Nejotřesnější filmový zážitek mého života a některá další rozčarování jednoho dne

10. února 2008 v 1:06
Chodíte rádi do kina či máte rádi filmovou tvorbu? Já se přiznám, že kina nijak zvlášť nevyhledávám, ale občas i já oželím ten podle mne nehorázný peníz a usednu v sále v naději dobrého filmového zážitku. I dnes to bylo podobné, jen se ona naděje velice rychle proměnila v naprostou beznaděj a v pocit, který se jen těžko popisuje, ale přesto se Vám jej pokusím zprostředkovat.

Dnešní den začal nádherně. Bylo krásně, s přítelem jsme se byli projít, úspěšně mne přešly žaludeční potíže a těšil jsem se na pátou hodinu, kdy jsme byli domluveni s našimi přáteli na společné večeři, na níž nás pozvali u příležitosti úspěšně složených státních zkoušek mého přítele. Večeře byla fajn a ono drobné faux pas, kdy servírka přinesla příteli vegetariánovi pizzu se salámem a tvrdila mu, že si ji objednal, by se dalo snadno přejít. Stane se.

Při večeři padl návrh, že bychom mohli zajet ještě do kina. Obvykle se vydáme do Prahy, kde jsme po dálnici za pár minut, ale dnes bylo rozhodnuto, že vyzkoušíme nové mladoboleslavské multikino CineStar v nově otevřeném Bondy centru. Moc se mi do kina nechtělo, ale ostatní byli pro, tak proč trhat partu? Vydali jsme se tedy do Mladé Boleslavi.

To, že se parkovací plocha centra u kanálků na odtok vody po několika málo měsících provozu drolí snad i přejdu, i když jsem byl rozčarován, a přejdu i další ne příliš šťastné úpravy uvnitř budovy. Možná jsem puntičkář, ale jako investor bych chtěl kvalitní práci a tu jsem někde prostě neviděl.

Dopochodovali jsme si to až ke kinu a i když jsem doporučoval jít spíše na českou komedii "O život", většina v demokratickém hlasování s výsledkem tři ku jedné rozhodla, že půjdeme na film Tima Burtona "Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street". Sice jsem měl v hlavě myšlenku, že filmy Tima Burtona nejsou mojí krevní skupinou, přesto ukázka z filmu, kterou jsme v tu chvíli pozorovali, vypadala docela zajímavě. Koupili jsme tedy čtyři lístky (opět trochu rozčarováni nad tím, že v sobotu se nevedou studentské slevy, zřejmě jsou studenti o víkendech bohatší či co) a vzhledem k dostatku času se ještě vydali okouknout obchody. V jednom z nich si přítel koupil vázanku. Pěknou.


Když byl čas, jako vždy jsme se vydali ještě na toalety, abychom nemuseli odbíhat v průběhu filmu. O úrovni toalet a návycích některých pánů budu hovořit v některém ze svých dalších článků, proto zde toto téma nebudu rozvádět. Úspěšně jsme vykonali, co bylo třeba, a po eskalátorech si pohodlně stoupali k vchodům do sálů. Byli jsme přivítáni kupkou rozsypaných tortil zřejmě s rajčatovou omáčkou, na což jsem si dovolil důrazným gestem ruky a slovním komentářem upozornit dva přítomné zaměstnance kina. Ale možná jsou mé nároky na čistotu neadekvátní a v tom případě se omlouvám. Prošli jsme bez problémů a to, že jsme si museli dveře do sálu otvírat sami, mi vlastně vůbec nevadilo. Dostali jsme se tedy až do sálu... no, sálu, spíš takový sálíček, ale často se při různých příležitostech říká, že na velikosti nezáleží (no nevím, jak kdy a jak u čeho, že?). Najít naše místa nebylo problémem a i když si přítel stěžoval na polohu sedaček, mně se výjimečně sedělo dobře.

Jako obvykle probíhalo milion reklam a v jejich průběhu jsem si všiml, že v řadě za námi kdosi okopává moji sedačku, což mi nebylo dvakrát příjemné. Doufal jsem, že to snad přestane. Po chvíli se na mne otočil přítel s týmž problémem. Stále jsem doufal, že kopání přestane, a jal se zjišťovat, jak velký je prostor mezi jednotlivými řadami. Byl tak velký, že jsem si se svými 168 centimetry mohl pohodlně natáhnout nohy. V jednu chvíli, když kopání neustávalo, jsem to již nevydržel a otočil se dozadu. To, co jsem viděl, mne naprosto šokovalo! Mezi hlavou mou a hlavou přítele byly zcela v klidu odloženy obuté nohy slečny, která seděla za mnou!!! Okamžitě jsem ji důrazně řekl, aby si je dala dolů, a ona tak se slovem "promiňte" učinila. Otočil jsem se zpátky a přemýšlel o tom, jestli to vůbec byla skutečnost a jestli se i doma ona slečna běžně producíruje po sedačce v botách. Možná ano, ale my to doma tedy neděláme. Co Vy? V tu chvíli jsem si byl jist, že pokud by to udělala ještě jednou, tak ji nejen přede všemi seřvu, ale nechám ji vyhodit a bylo by mi úplně jedno, co nám před filmem zpíval nějaký trapný žabák se svojí skupinou o chování v průběhu promítání.

Film začal. Konečně. Začátek (prvních pár vteřin) byl docela zajímavý, a tak jsem si říkal, že to nakonec bude fajn film. Když ale Johnny Depp v roli hlavního hrdiny začal místo mluvení zpívat, naznal jsem, že by zde mohl být nějaký problém. Moje obava se bohužel potvrdila. Prakticky veškeré dialogy a monology filmu jsou zpívané. Dovolím si na tomto místě ocitovat stručný děj filmu...

"Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let, se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Neville Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweenyho identita je zásadním způsobem ohrožena, a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí..."[1]

Film běžel a já jsem stále více začal propadat pocitu beznaděje a pomalu přemýšlet o tom, jestli bych se neměl zvednout a odejít. Jedna z přítomných dvojic evidentně toto dilema vyřešila rychleji než já a prostě odešla. Chvílemi jsme na sebe já, přítel a naši přátelé v rozpacích koukali a já jsem začínal mít dojem, že budu trpět až do konce filmu. Tento můj dojem se s postupujícím dějem stával stále více skutečností a já začal přemýšlet nad tím, kolik asi minut zbývá do konce a skoro jsem se modlil, aby to moc nebylo. Ale bylo!

Víte, já nemám problém s krví ve filmech, prostě se na nějakou nepříjemnou scénu nedívám, zavřu oči a je to. V tomto filmu však zcela neskrytě vidíte hrdla obětí, která jsou v mžiku podříznuta nádhernou stříbrnou břitvou a ve stejném mžiku se z rány začne řinout krev, která v proudech odstřikuje do stran. Toto všechno raději ještě několikrát za sebou, kdyby Vám to náhodou jednou nestačilo. Korunu všemu nasazuje křeslo, které ve chvíli toto čerstvě poražené maso vyklopí do otvoru v podlaze a oběť si při pádu na hlavu ještě pro jistotu zlomí vaz. Nemusíte se bát, že by Vám toto lámání vazu uniklo, protože jej máte možnost viděd hned několikrát. Chvíli na to se již ze sklepení vynášejí čerstvě upečené masové bochánky. Vydržím hodně, ale prezentaci porážení lidí jako zvířat a využívání jejich masa k pečení masových bochánků, to už je vážně příliš. A pokud se k tomu přidá i onen zpěv, který mne u některých představitelů doháněl téměř k šílenství, není možné něco takového déle vydržet. Zhruba za polovinou filmu jsme se tedy i my zvedli a společně s dalším divákem ze sálu odešli.

Píši tento článek trochu horkou jehlou a pod vlivem emocí. Vím, že bych to dělat neměl, ale nemohu si pomoct. Rozdílní lidé mají rozdílný vkus, takže někomu se film líbit mohl. Já za sebe říkám, že jsem NIKDY NIC HORŠÍHO NEVIDĚL a že tento film byl skutečně tím NEJOTŘESNĚJŠÍM FILMOVÝM ZÁŽITKEM v mém životě, naprostou ztrátou času a vyhozenými penězi! Jediné, co mohu ocenit, jsou kostýmy, kulisy a několik vtipných momentů, které ale celkovému dojmu z filmu nijak nepomohou. O tom, jak je možné, že je přístupný již od 15 let už ani nemám sílu přemýšlet.


Poznámky:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 King | 10. února 2008 v 3:05 | Reagovat

Vyjímečně s tebou nesdílím názor.

Resp ty vlastně jen vyjadřuješ svůj názor na tento film, tak ono není s čím nesouhlasit, ale chtěl jsem jen říci, že kritika filmu rozhodně není na místě.

Sám jsi ale napsal, že filmy Tima Burtona nejsou pro tebe.

Fakt, že jde o velice dobrý film (ačkoliv ne vhodný pro každého) dokazuje i velice dobré hodnocení na csfd http://www.csfd.cz/film/224930-sweeney-todd-dabelsky-holic-z-fleet-street-sweeney-todd-the-demon-barber-of-fleet-street/

Pro příště doporučuji pečlivěji vybírat film ;-)

2 MrLui | 10. února 2008 v 3:07 | Reagovat

Byl jsem na tom ve čtvrtek a taky jsem o tom napsal... souhlasím, že těch drastických scén tam bylo více, než by bylo potřeba, ale uznejte, to zbavování těl je originální... Na druhou stranu, co jste čekal od filmu, který točil Tim Burton? Zamilovanou komedii? Jinak co se týče toho zpěvu, mohlo být lepší. Ale že by to bylo až natolik špatné, aby člověk musel ze sálu utéct? To rozhodně ne.

3 Paolo | 10. února 2008 v 8:00 | Reagovat

Trochu nepodařené spojení reportáže s filmovou kritikou. stejně tak stačilo napsat ten film za nic nestál.

4 asa | 10. února 2008 v 9:46 | Reagovat

Konečně llukynek něco rozumného stvořil.

5 Tenzulice | 10. února 2008 v 10:40 | Reagovat

Dívejme se na to pozitivně. Dobrý návod na řešení problémů s přelidněním planety Země a nedostatku potravy. Stejně ani dnes nevíme, co vlastně jíme. Které éčko je lidské maso.

6 blight | 10. února 2008 v 12:27 | Reagovat

Spíš by jste se měl zamyslet nad sebou a nad tím že jste zjevně silně nevyzrálá osoba, která aniž by sama něčím přispěla kritizuje všechno kolem sebe. Většina toho co kritizujete jsou malichernosti, nebo něco do čeho Vás nikdo nenutil...

7 nekux | 10. února 2008 v 12:27 | Reagovat

Tento film jsem nevidel, ale podle popisu deje jsem poznal jiny film s podobnym (uplne stejnym??) dejem:

http://www.csfd.cz/film/8090-oholeny-klenotnik-tale-of-sweeney-todd-the/

Na muzikal a J. Deppa bych teda nesel...

8 llukynek | E-mail | 10. února 2008 v 22:56 | Reagovat

TO [1] King:

Hodnocení filmu je čistě subjektivní věc a i když jej někdo může hodnotit jako dobrý, mne přesvědčit rozhodně nemůže.

Ano, filmy Tima Burtona nejsou skutečně nic pro mne a ten poslední mne v tomto utvrdil, takže vím, že už nikdy více.

Jestli máš návod, jak vybrat dobrý film před tím, než jej skutečně uvidíš, tak sem s ním.

9 llukynek | E-mail | 10. února 2008 v 22:59 | Reagovat

TO [2] MrLui:

Zamilovanou komedii jsem skutečně nečekal. I když jsem několik Burtonových filmů viděl, přesto jsem doufal a z ukázky se i zdálo, že by tento film dobrým být mohl. Bohužel nikoli.

10 llukynek | E-mail | 10. února 2008 v 23:01 | Reagovat

TO [3] Paolo:

Založte si blog a tam si klidně napište, že ten film za nic nestál. Vzhledem k tomu, že jsem se o spojení reportáže a filmové kritiky ani nepokoušel, tak mne ani maličko netrápí, pokud se Vám článek nelíbí.

11 llukynek | E-mail | 10. února 2008 v 23:01 | Reagovat

TO [4] asa:

llukynek píše samé rozumné věci, ale chápe, že někteří nechápou.

12 llukynek | E-mail | 10. února 2008 v 23:09 | Reagovat

TO [6] blight:

Povíte mi, prosím, čím jste přispěl Vy?

Co jsou podle Vás malichernosti? Je snad malicherností požadovat v restauraci jídlo, které jsme si objednali? Je malicherností, když bych jako investor požadoval kvalitní provedení investice za desítky milionů? Je malicherností chtít čistý prostor kina ve chvíli, kdy za lístek platím 139 Kč? Je malicherností ohradit se proti nehorázné neslušnosti pubertální slečny? Možná to jsou maličkosti, ale kdyby si jich lidé více všímali a upozorňovali na nedostatky, přispělo by to nejen ke zkvalitnění poskytovaných služeb, ale také ke zkvalitnění pocitu jich samotných z jejich užívání.

A že mě nikdo nenutil? To máte pravdu. Bohužel jsem sotva mohl dopředu vědět, co se stane. Kdybych to věděl, vůbec bychom zde spolu nediskutovali.

13 pedrogrosso | E-mail | Web | 11. února 2008 v 0:57 | Reagovat

víte, jít na Burtonovo filmové zpracování Broadwayského horrorového muzikálu (většina těchto informací je obsažena i v ukázkách) a následně se divit, že se tam zpívá, že to vypadá jako Burtonovy filmy, které nemám rád a že se bojím..... co k tomu říct.

I moje pubertální děti si dopředu zjistí, na co se budou koukat.

Ále co, příště se do něčeho snesitelného strefíte. A když ne, tak o tom, že si neumíte vybrat film zase napíšete, no.

14 LorenzoT | 11. února 2008 v 18:31 | Reagovat

[13] pedrogrosso

Čtení recenzí také nemusí být záruka (tedy pokud jste měl na mysli toto). Nedávno jsem viděl v TV film Odsouzeni zemřít. Bylo to o skupince lidí, kteří naskáčou z jachty do otevřeného moře a zapomenou si před tím z paluby vysunout žebřík. Nemohou se dostat nahoru a jeden po druhém odpadávají. Přiznám se, že jsem pak kvůli tomu filmu nemohl usnout. Děsila mě představa, že to by natočeno podle skutečné události (ačkoliv je mi jasné, že skutečnost mohla být trochu jiná). V kažném případě jsem ocenil hrůzostrašnost filmu a byl jsem rád, že jsem ho viděl. Druhý den jsem však na internetu nalezl příšerné recenze na tento film. Lidem třeba vadilo, že se postavy ve filmu chovaly jako idioti a že neviděli žraloka. To že se ten thriller obešel bez žraloka považuji naopak za pozitivní a inteligence postav podle mě nesouvisí s kvalitou filmu. Něco ale možná chápu. Ty recenze byly od lidí, kteří ten film viděli v kině. Kdybych za to dal 160Kč, možná bych tak nadšený nebyl. A do kina také lidé často chodí kvůli lepšímu obrazovému a zvukovému efektu. Pokud film těchto možností příliš nevyužívá, může to někoho zklamat.

15 LorenzoT | 11. února 2008 v 20:36 | Reagovat

Můj nejotřesnější filmový zážitek byla asi Blanche - královna zbojníků. Buď byl ten film natolik oduševnělý, že můj jednoduchý mozek nedokázal rozpoznat jeho hloubku, nebo byl tvůrce zfetovaný jako jeho postavy.

16 llukynek | E-mail | 11. února 2008 v 20:40 | Reagovat

TO [13] pedrogrosso:

Toto od Vás není fér. Víte, možná byste si ten článek měl přečíst ještě jednou. Možná byste si pak všiml skutečnosti, že ono rozhodnutí jít do kina padlo v průběhu večera a nějaké hledání informací jaksi nebylo možné. Článek navíc není o výběru filmu, ale o filmu samotném. I kdybychom dopředu vybírali, mohl výběr padnout právě na tento film.

Mimochodem netuším, kde jste vzal, že jsem se bál.

17 llukynek | E-mail | 11. února 2008 v 20:42 | Reagovat

TO [15] LorenzoT:

:o)))

18 Cirri | 11. února 2008 v 21:03 | Reagovat

budu taky subjektivni. Sweeney Todd je nejlepsi film za posledni rok, co jsem videl. A pokud je vam sakra lito vyplaznout par penez za vstupenky, studente, tak sledujte recenze a vedel byste ze je to muzikal. A klidne byste potom mohl jit na vynikajici ceskou komedii O zivot, u ktere jsem se zblil, protoze vetsi zhovadilost jsem v zivote nevidel By vami, bal bych se chodit k holici, protoze jste jasny adept do masoveho bochanku :D

19 Ořechovka | 11. února 2008 v 21:59 | Reagovat

Náhodou, ten film není špatnej, jenom jsem si nemohl nevzpomenout na něco od Švankamjera, kde byly podobné scény a taky mě překvapilo, že předloha vznikla ještě před tím, než se s něčím takovým pochlubil český disident Harníček, který podle porevolučních moudrých knih inspiroval oba Polanského i Tarrantina :-)

To mě daleko víc zklamaly velmi oslavované a chválené "rychlé Šípy dnešních mladých" aspoň tak to psali v jedné recenzi, film s názvem Gympl, je to sice vtipné, ale není to nic víc, než oslavování , když dovolíte, kravin, ve kterých soutěží dnešní "demokraticky svobodná mládež". Naše kryglistika se občas vymstila vítězům, tohle se vymstí všem. Tak nějak nám tady schází četníci a možnost udílení krátkých a pracovních trestů, o to víc je tady toho "demokratického manifestu", bohužel...a není žádný druh umění, který by to nějak rozumně vykompenzoval.

20 Muk | 11. února 2008 v 22:04 | Reagovat

[18] Cirri

Souhlas! Měl se podívat o čem to bude, nebo příště vomylem přitáhne fakany na porno:-))))

Mě zase nakrkl Václav. Syn Dement od dementní máti vleze slušnýmu synovi za ženou. Pak se diví, že mu zmodrá huba, Postřelí toho slušnýho bráchu a celá vesnice se přimluví za prezidentskou milost. Spíš bych řek, že stát se to tak by celá ves tasila brokády a Václavova milost by byla dobrá tak k vytření...

21 Cirri | 12. února 2008 v 0:31 | Reagovat

Vaclav je taky dobra konina, ale narozdil od vyse zminovane koniny je filmarsky dobre zvladnuty. Kdezto O zivot? Pipina si necha od Kotka nastekat do boudy a pak nasleduje radoby roadmovie kdyz jedou shanet Postinor.

Na autorovi se mi kazdopadne libi jedna vec: jak najit co nejvic vymluv aby obhajil svoji vlastni blbost :)

Ja take nejsem typ co by miloval muzikaly, ale Sweeney Todd se mi libil velmi. At uz je to verne vykresleni spiny Londyna, vynikajici (pro me alespon - subjektivne) hudba a texty, skvely zpev - nezapomente ze jsou to herci, ne muzikalovi zpevaci a hlavne, coz je zvlaste v ceskych pokusech o filmy - REALNA MOTIVACE POSTAV. Jenze to chce umet slusne anglicky a nespolehat na titulky, protoze vam proste spousta veci utece. Titulky nejsou vsemocne, neda se tam nacpat vse, navic castokrat zpiva vice postav najednou a uplne o necem jinem.

Ad. nasili...Ano je tu, je explicitne podane, ale odmitam tvrzeni ze je samoucelne, coz ze zapskleho autorova textiku vyplyva. Navic bez nej morytat proste nefunguje.

Tak. A jeste mala rada autorovi. Mate docela dobry styl psani na svuj vek, ale priste zkuste nevydavat svoji vlastni omezenost/neznalost (neberte jako urazku, tezko se da posoudit co z toho) za ctnost. Zbytecne se pak zesmesnujete.

Zdar a pred pristi navstevou kina (jestli tedy nasetrite na nechutne drahe vstupne) doporucim sledovat weby jako fffilm nebo csfd. Usetrite si zklamani a nam filmovym fanouskum zvysenou hladinu adrenalinu ;)

22 hypochondr | 12. února 2008 v 8:47 | Reagovat

Autor: Váš názor nesdílím, když už jste se rozhodl jít do kina a "opominul" jste fakt, že vám nikdo neotevřel dveře.......ehmm jak strašné-)), tak výběr filmu byl na vás ne? Možná vás přehlasovali ale co na tom. Film jsem neviděla, nejdřív bych si o něm něco přečetla a potom se rozhodla jít či nejít-)) Myslím, že na kino jako takové máte poněkud přehnané nároky a to jak to tam vypadá.........hmm je vidět, že jste delší dobu v kině nebyl.

23 Sára | 12. února 2008 v 10:21 | Reagovat

[21] Cirri

No jo, já na to mám možná v dnešní době blbý názory, ale O život je fakt jak ze života. Je to místama přeháňka ale stát se to může. Že je to amatérský, co se dá dělat, nesponzorovala je bývalá hlava státu. Je to prostě něco ve stylu třeba Anděl Exit a chápu, že některý lidé takový filmy nechápou.  No a Václav je antibudovatelský film, nebo spíš reportáž ze "Světa podle Václava". Prostě reklama na to, jak vidí tento svět Václav Havel a příklad k následování. Podle mýho názoru tenhle styl filmu patří do minulýho režimu. Komunisti ať byli jaký byli, nemůžou za dementní děti. Neno OK, můžou, ale pak jsou všichni disidenti a spol a jejich děti dementní.

24 Stalone | 12. února 2008 v 10:42 | Reagovat

Naprosto nechapu na co chtel autor upozornit nebo ctenarum sdelit. Mozna by stacilo konstatovat ze film byl na nej prilis nasilny a nelibil se mu.)

Vsechny zminovane problemky ktere navsteve kina predchazeli jsou sice neprijemne, ale tak banalni a bezne( bohuzel) jako smrad v tramvaji a fronta v supermarketu...

Pokud si chcete spravit chut doporucuji napriklad aktualni film Vychodni prisliby nebo treba starsi Dejiny nasili. Muzete zde pak zapolemizovat o jejich kvalite ci jak Vas pri jejich sledovani rusilo susteni pytliku bramburku z 10.rady ..

25 Cirri | 12. února 2008 v 11:57 | Reagovat

prominte, ale pletete si dva filmy. Vaclav, kde hraje hlavni roli Ivan Trojan  - to je ten film, o kterem jsme tady s kolegou Mukem diskutovali. To, co zminujete Vy, je film Obcan Havel. Ten jsem zatim nevidel, takze nemohu soudit.

26 Cirri | 12. února 2008 v 12:08 | Reagovat

No, pokud je autor ponekud odlisne orientace, mohly by se mu Vychodni prisliby libit, nakonec moznost videt Aragornuv dick je pro radu divaku jiste atraktivni :D. V dejinach nasili videt neni :)

27 maxoss | 12. února 2008 v 14:04 | Reagovat

Víte Lukáši,naházel jste plné hrstě perel sviním a ony nevědí,co si s nimi počít a tak naprosto bez uzardění přejdou od jednoho filmu k jinému a věřte,že to bude pokračovat recenzemi na nejrůznější filmy,jen aby někdo něco napsal.O tom,že jsme snad trochu dál než je odfláknutá  práce,nepořádek na WC,netolerantnost jednoho vůči druhému ,nevychovanost,o tom snad není potřeba psát,to všichni kolem sebe vidíme.Mě spíše zaráží,že se podobné filmy vůbec dostanou do našich kin.My jsme byli v kinematografii pupkem světa a český divák byl vždy velmi vzdělaný divák.Dnes,jakoby se na to zapomnělo a Amerika ,se se svým kinopóvlem stává i pro našeho filmového diváka zemí zaslíbenou.Je až s podivem,co všechno tam jsou schopni natočit.Do budoucna bude potřeba daleko vybíravěji přistoupit k volbě titulu,na který půjdete.

Všem hezký den.

28 Míša | 12. února 2008 v 14:38 | Reagovat

llukynek: Také se mi tento film nelíbil a to miluji ostatní filmy T. Burtona, tak se nebojte, nejste v tom sám.

29 Cirri (Svine co pohrda perlami) | 12. února 2008 v 15:50 | Reagovat

2 maxoss: Ano my jsme byli v kinematografii pupkem sveta. Slysite tam ten minuly cas? Jmenujte mi par filmu z posledni doby, ktere by tento status potvrdily i pro soucasnost. Dnes proste Amerika tvori 90% svetove filmove produkce, a ano, naprosta vetsina z toho jsou neskutecne sracky, i kdyz zrovna Tim Burton na co sahne, to pozlati.

Sila kulturniho zazitku v kinech samotnych je na samostatny clanek, o tom jsem nepolemizoval. Chroustani popcornu, zvoneni mobilu a podobne zhuverilosti jsou bohuzel na dennim poradku a slo by-li to, s radosti bych podobne hulvaty postrilel. Nazrat se maji doma.

30 Cirri+(Svine+co+pohrda+perlami) | 12. února 2008 v 15:56 | Reagovat

jo a jeste maxossi: Na co bysme asi v kinech koukali, kdyby k nam soucasna svetova produkce nemohla? Vy se mi snad zdate clovece, komunista jako remen. Vse co je z Ameriky zakazat a povinne 3x tydne vysilat Troskovy komedie. Takze male upozorneni, zaspal jste asi o 20 let vy perlo.

31 Slunecnice | 12. února 2008 v 16:48 | Reagovat

me se ten film libil, Johny Depp je uzasny herec a s Helenou Bohnan Carter (nebo jak ze se to ona jsmenuje) byli moc podareny par. Ano, tech krvelacnych scen bylo ponekud mnoho a i ja jsem chvilemi zirala s desem na platno ale musim podotknout ze tyto sceny k pribehu patrili a nijak nekazili jeho vyznam.

Urcite lepsi nez nejake bezvyznamne strileni a stupidni expolze aut jak byva v dnesnich filmech moc v oblibe

32 Ořechovka | 12. února 2008 v 16:53 | Reagovat

Pro [30] Cirri+(Svine+co+pohrda+perlami)

Zaspali jsem všichni, na dně Vaškovy kulturní propasti.

Proto jsou dnes vrcholem české filmové tvorby filmy typu "O život", nebo ten slavný "Gympl" a vzorem dívčích i chlapeckých duší duší jsou už ne skauti, dokonce ani pionýři:) ale uřvaní a vymalovaní hrdinové z dílny pana Spellinga...

Zákaz promítání americké, ani jakékoliv jiné zahraniční tvorby by zjevně nic nevyřešil, dokud bude česká, kdysi slavná, produkce, zaostávat dokonce i za americkým a čínským bahnem..

33 maxoss | 12. února 2008 v 17:45 | Reagovat

To:Cirri+(Svine+co+pohrda+perlami)

Já jsem nepsal nic o zákazu promítání světové a americké tvorby.To umíš číst i to,co jsem si ani nemyslel..Já jsem psal o americkém kinopóvlu,který snad kupovat nemusíme.Dřív to bylo moc tendenční(Sněženky a machři),dnes to nemá hlavu ani tu patu(Snowborďáci).Tak bych tady mohl pokračovat na celou stránku.Kolik jsi zaspat ty,o tom raději diskutovat ani nebudu,protože z tvého útočného tónu usuzuji,že jsi se ještě neprobudil.

34 Cirri+(Svine+co+pohrda+perlami) | 12. února 2008 v 18:38 | Reagovat

Ano, nejspis jsem trochu prestrelil, omlouvam se. Opravdu to pro me tak vyznelo. I kdyz i ve Vasem poslednim prispevku je krasna veta "kinopovlu, ktery snad kupovat nemusime". To je cenzura. Pokud na ten povl bude chtit jit do kina byt jen jediny clovek a distributorovi se to vyplati, pak jej koupi. KDO urci, ze je urcity film (hudba, kniha atd.) povl?

35 Vhailor | E-mail | Web | 13. února 2008 v 0:18 | Reagovat

Mno....

Myslím, že návštěvu Ďábelského holiče z Fleet Street s potěšením vynechám :)

36 Irena | 13. února 2008 v 0:34 | Reagovat

Boze muj. Takovej dlouhej clanek o vyletu do kina? Napis prosim neco uzitecnejsiho priste.

37 maxoss | 13. února 2008 v 16:14 | Reagovat

To:Cirri+(Svine+co+pohrda+perlami)

Jo a ještě jsem zapoměl dodat,že jsi nesnášenlivý,xenofobní debil.

38 Cirri | 13. února 2008 v 16:24 | Reagovat

2 maxoss:

Aaano! :D

39 PaPUČ | 13. února 2008 v 18:40 | Reagovat

[34] Cirri+(Svine+co+pohrda+perlami),

Kdo určí, co je póvl a co je bomba? Média...nebo ten váš Václav.

Já nevím jak vy, ale mě se někdy tak stává, že jdu z nudy na podle recenzí absolutní šrot a po chvíli se divím, že jsem na to šel z nudy.

Nejde jenom o "totáčové" filmy, těm se automaticky z hlediska vyššího principu demokracie;-) dělá negativní reklama.

Ale třeba o produkci z Bollywoodu a tam odněkud z Východu:-)

Chápu, jde o princip škváry, kdo maže ten jede.

A taky o ideovou čistotu, občan Václav se tím ohání ve stylu soudruhů.

Noo ale hlavně, že není cenzůra, že tady máme celou kupu hnoje, ale americkýho:)

40 kaja | 13. února 2008 v 20:47 | Reagovat

Dnes nám pan llukynek zdělil, že jedna slečna si dává nohy na sedačku. Co nám zdělí příště? Že na chodníku šlápl do psího hovínka? A co přezpříště? Popíše tisíci slovy, jak si koupil tvrdý rohlík?...

41 maxoss | 13. února 2008 v 21:12 | Reagovat

To:kaja

Hlavně nám pal Llukynek nic nezděluje ,ale sděluje (taky jsi zřejmě absolvent Gymplu,kam se chodilo pro srandu a ne pro vědomosti).Přezpříště nam také nic nezdělí,protože přespříště nám bude něco opět sdělovat.Ty nám Kajo raději nic nesděluj ani nezděluj,protože to by byla bomba pro češtináře.Raději do každého rýpej tak,jak to děláš doposud a každý si o tobě udělá obrázek hned sám.

42 llukynek | E-mail | 13. února 2008 v 22:32 | Reagovat

TO [18] Cirri:

Četl jste ten článek vůbec?

43 llukynek | E-mail | 13. února 2008 v 22:37 | Reagovat

TO [28] Míša:

Nebojím se a nebál bych se ani v přípaě, že bych v tom sám byl. :o)

44 llukynek | E-mail | 13. února 2008 v 22:40 | Reagovat

TO [36] Irena:

Vážená, nikdo Vás nenutí ten dlouhý článek o kinu (mimochodem není jenom o kinu, ale to byste si musela lépe přečíst titulek) vůbec číst. Příště napíšu to, co sám uznám za vhodné a nikoli to, co Vy byste si přála. Na objednávku ážně nepíšu.

45 llukynek | E-mail | 13. února 2008 v 22:42 | Reagovat

TO [40] kaja:

Nemusíte to číst, pokud Vás to nezajímá.

46 llukynek | E-mail | 13. února 2008 v 22:44 | Reagovat

TO [18] Cirri:

140 Kč za vstupenku podle mne není zrovna směšný peníz.

Recenzi jsem číst nemohl, protože rozhodnutí jít do kina a vybrání filmu bylo zcela operativní.

Holiče se nebojím.

47 llukynek | E-mail | 13. února 2008 v 22:48 | Reagovat

TO [21] Cirri:

Povíte mi, prosím, v čem spočívá ta moje blbost, o níž hovoříte?

V čem spatřujete moji omezenost a neznalost? A v čem spatřujete jejich vydávání za ctnosti.

48 llukynek | E-mail | 13. února 2008 v 22:50 | Reagovat

TO [22] hypochondr:

Už si připadám trapně, že musím neustále dokola opakovat, že jsem si o filmu nic zjistit nemohl, protože rozhodnutí jít do kina bylo zcela spntánní!

A že mám přehnané nároky? Děláte si ze mě legraci? To je jako přehnané, když chci, aby tam bylo čisto a aby se diváci nechovali jako naprostí burani?

49 llukynek | E-mail | 13. února 2008 v 22:53 | Reagovat

TO [24] Stalone:

Je jasné, že někdo, kdo všechno to, co jsem zmínil, považuje za banalitu, kterou se nemás smysl zabývat, nepochopí, co jsem chtěl říci.

50 mudrc | 13. února 2008 v 22:54 | Reagovat

Opravdu zajímavě zpracovaný zážitek z jednoho nepříliš povedeného večera. Dobře jsem si početl až na tu jednu drobnost, že já filmy Tima Burtona zbožňuju, film Sweeny Todd jsem viděl a shledávám ho nádherně dekadentním - což je přesně ten burtonovský styl, který mi vyhovuje. A zpívající Johnny Depp byl pro mne jakousi třešničkou na dortu. Zkrátka a dobře jste byl přehlasován k protrápení se večerem a i když s Vaším subjektivním názorem, že film je otřesný, subjektivně nesouhlasím ;-) , tak jsem vskutku rád, že jste to pod vlivem emocí sepsal...opravdu mne to pobavilo.

51 llukynek | E-mail | 13. února 2008 v 22:59 | Reagovat

TO [50] mudrc:

Někomu se líbí, jinému ne. :o)) Já už po tomto zážitku vím, že Tim Burton nikdy více.

52 vh | 14. února 2008 v 2:04 | Reagovat

Bez názoru na film.Kdybych nečetla jiné Tvé příspěvky Lukáši,tak bych si podle toho,jak pesimisticky popisuješ vše od příchodu do kina, tak bych řekla,Starý,zahořklý,všim zklamaný.Co,kdybys to zkusil optimističtěji.I nepříjemné  zážitky se dají podat jinak.Skus to samé,ale pro zasmání.Bude to stejné,ale onen výše popsaný dojem to smaže.Pakli bys takto vnímal život,hrůza.

53 blight | 14. února 2008 v 10:02 | Reagovat

Myslím že veškeré negativní reakce k tomuto  "veledílu" jsou naprosto zbytečné neboť jejich autor je přesvědčen o tom že je nejinteligentnějším a nejmorálnějším ze všech. A takové "burany" jako jsem já a například hypochondr,Cirri nebo Irena je potřeba přehlížet... jen je mi smutno že studenti jsou naše budoucnost...

54 Michal | E-mail | 14. února 2008 v 11:11 | Reagovat

Milý pane, Vás bych tedy chtěl opravdu poznat. Existuje vůbec něco s čím by jste byl spokojený? Váš článek jsem ani nedočetl. Po prvních odstavcích jste se mi tak znechutil, že jsem nemohl dál pokračovat. Neberte si to prosím osobně, ale příště raději seďte s přítelem doma. Příjemný den.

55 Kamufláž | E-mail | 14. února 2008 v 18:31 | Reagovat

[39]

Pro paPUČ:

Člověče, neříká se film, ale múví (když je to drsná škola, tak múvý) a žádnej americkej hnůj, ale júes šit, když už, jináč nejste in, tím pádem jste lúzr, du jú andrstend?

S tím papučem opatrně, od papuče k pučistovi není tak daleko, ajn cvaj a budete se zpovídat z propagování hnutí směřujících k potlačování atd...

Někde jsem viděl takovou tabulku, porovnávající tuzemskou návštěvnost různých domácích i zahraničních pilířů kinematografie a náklady na jejich výrobu, docela jsem se u toho chechtal.

56 asa | 15. února 2008 v 22:00 | Reagovat

Nejotřesnější zážitek,byť jen televizní,byly ty dva poslední pátky.

57 llukynek | E-mail | 17. února 2008 v 13:31 | Reagovat

TO [52] vh:

Kdybych chtěl, aby článek vyzněl úsměvně, tak bych jej tak napsal. Bohužel na tom nic k zasmání není.

58 llukynek | E-mail | 17. února 2008 v 13:32 | Reagovat

TO [53] blight:

To jsou pouze Vaše slova. Já o sobě nikde nic takového netvrdím.

59 llukynek | E-mail | 17. února 2008 v 13:33 | Reagovat

TO [54] Michal:

Nemám důvod vyjadřovat spokojenost nad věcmi, které mají být samozřejmostí, leč jí nejsou.

60 ASD | 17. února 2008 v 14:09 | Reagovat

nevim proc pisete jak je mozne ze je pristupny od 15!!! jestli si myslite ze nasilne zceny zmeni vyvoj deti tak to ste na tom fakt blbe(bez urazky) takze jakmile dovrsim 18 let tak se ve me neco fyziologicky a psychicky neco zmeni ?? ne proste to ma uz clovek v sobe a kdyz se z deti stanou masovy vrazi tak to neni kvuli filmum ale kvuli tomu ze uz to maj v sobe. cekem valkou kritiku meho komentare

61 llukynek | E-mail | 17. února 2008 v 20:36 | Reagovat

TO [60] ASD:

Svůj komentář stavíte na nějakém svém vymyšleném přepokladu toho, co si já myslím. Pokládáte otázku, ale sám si ihned odpovídáte a reagujete. Upřímně, nemám ani trochu chuť se s Vámi o něčem dohadovat.

62 Jan | 18. února 2008 v 4:56 | Reagovat

Po precteni vaseho clanku a  hystericke obhajobe kvality vasi slohove prace v diskuzi,  musim konstatovat, ze mate opravdovy komplex at uz z vasi uvedene vysky a nebo z toho jak je vse kolem spatne a proti vam. Zastrelte se. Pomuze to vam i ostatnim.

63 llukynek | E-mail | 18. února 2008 v 16:02 | Reagovat

TO [62] Jan:

Konstatovat si můžete, cokoli chcete. Konstatování skutečnost nedělá.

64 okkac | 27. února 2008 v 20:55 | Reagovat

To más z toho, že chodíš na film o kterém neviš skoro nic.

65 Moony | 10. března 2008 v 21:39 | Reagovat

Osobně považuju tenhle film za to nejlepší, co jsem kdy měla možnost vidět (nepíšu to pod návalem emocí, je to už několik týdnu, co jsem tento skvost viděla, takže můj názor se už asi nezmění). Chápu, že jsou lidé, kterým se prostě líbit nebude... pro tuto skupinu bych měla jen dvě rady: 1) o filmu si předem něco málo zjitěte, 2) pokud víte, že tohle není film pro vás, tak na něj prostě nechoďte!

Všem, kteří mají rádi nádhernou Burtonovu atmosféru a stylizaci a všem milovníkům inteligentního, jemného černého humoru mohu opravdu pouze doporučit. I hodně často diskutovaná věc, a to zpracování do podoby muzikálu, mně vůbec nevadila. Je to trochu zvláštní, obvykle muzikály nemám ráda, ale v tomhle případě je zpěv tak nějak třešničkou na dortu (scéna, ve které Sweeney zpívá svým "přátelům", nebo ta, kdy na lodi připlouvá do Londýna, podle mě patří k tomu nejlepšímu z celého filmu).  

Každopádně ať už to bylo filmem samotným, dobrým prostředím kinosálu (podstatně lepším, než to, co popisujete vy), nebo příjemnou společností, se kterou jsem měla možnost film vidět, tak jsem si celý zbytek večera v hlavě přehrávala nejlepší scény filmu pořád dokola. Teď, o tři týdny později, je můj názor naprosto stejný. Musím říkat víc, abych vás přesvědčila? :)

66 Ferenz Futurista | 18. března 2008 v 15:11 | Reagovat

Rada pro výběr dobrého filmu, o níž tu Ilkulýnku prosíš?

Musíš zkombinovat vkus (ten buď máš, nebo ne), všeobecný rozhled (dá se cvičit), nepředpojatost (i ta se dá vycvičit, ale je to těžší) a optimálně i schopnost nadhledu nad sebou samým (to má málokdo, se stářím se často vytrácí).

Úplně perfektní by bylo mít i smysl pro humor, ale když si kdokoliv přečte ten článek nahoře, musí pochopit, že hlavní jeho problém spočívá v tom, že humoru se tu nedostává. Bohužel ani v homeopatickém množství.

Ten článek je nejotřesnějším zážitkem ne kvůli Burtnovi a jeho divnému, ale zkrátka fantasknímu vidění světa, ale kvůli tobě a tvé děsivé přízemnosti, mladému důchodcovství a až horrorové nudnosti.

Prosím, raději už nic o filmech nepiš - a nepiš snad ani o lidech kolem sebe, protože jim moc nerozumíš a maximálně se budeš dál utvrzovat ve své iluzi vlastní moudrosti.

To pak často končí katastrofou.

67 llukynek | E-mail | 22. března 2008 v 12:35 | Reagovat

TO [66] Ferenz Futurista:

O žádnou radu jsem Vás neprosil.

68 monabelle | 4. května 2008 v 16:18 | Reagovat

Teď sem si dočetla všechny vaše komentáře a jsem v šoku!! Jak se pouhý subjektivní článek jednoho Lukáše může změnit v takovou hádku několika lidí různých názorů??? Opravdu nechápu. Zamyslete se prosím nad tím - vždyť jsme inteligentní lidé a né zvířata.

Mimochodem zrovna včera jsem se vrátila z filmu Sweeny Todd a byl to pro mne opravdu silný zážitek. První polovina filmu je hodně dobrá (tak jak to už bývá ve filmech Tima Burtona), ale ta druhá se změnila v krvavá jatka. Na můj vkus té krve bylo opravdu moc, ale na druhou stranu je film plný vynikajících hereckých výkonů - hlavně Johnnyho Deppa. Jeho mimika je nepřekonatelná. A námět filmu je velmi dobrý! Také zpěv se dá v tomto případě respektovat - přece jen jsou to úžasní herci, kteří se neživí zpěvem, takže jim ohledně "písní" nelze nic vytknout.

Prosím abyste respektovali můj názor. Děkuji

69 Nex | E-mail | 17. ledna 2009 v 3:40 | Reagovat

No, na Sweenym jsem byla a líbilo se mi to z hlediska, řekněme zvárnění, ale ta následnost vraždy a bochánků byl prostě humus. Já toho vydržím dost, ale tady jsem měla nejistý žaludek...

Jinak co se týče zpěvu bych se jich zastala, protože na to, že nejsou zpěváci to byl dobrý výkon.

A [68] má pravdu jak s hádkou (já přestala číst dřív ;) tak s mimikou a respektováním.

70 Nex | E-mail | 17. ledna 2009 v 3:42 | Reagovat

Aha, ještě jsem zapomněla na [65], ještěže připomněla jemný černý humor. Opravdu tam byl a byl skvělý. Dokonce tak, že dorovnal krvavost toho filmu. Prostě dobré repliky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama